Da bo kroženje znanja med Slovenijo in svetom učinkovito tudi na akademskem nivoju, je nujno, da slovenski znanstveno-raziskovalni prostor postane mednarodno odprt in privlačen tako za slovenske akademike, ki se želijo vrniti, kot tudi za tuje strokovnjake, ki tukaj iščejo nove priložnosti za karierni razvoj in delo.

 

V Društvu VTIS so na pobudo Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport sodelovali pri oblikovanju načelnih usmeritev, ki jih je Svet za znanost in tehnologijo potrdil tudi v končni verziji strategije RISS 2030. Predvsem so pomagali z opredelitvijo izzivov, s katerimi se srečujejo raziskovalci in raziskovalke na poti iz tujine v Slovenijo (in obratno), ter konkretnimi predlogi rešitev ter prenosom dobrih praks.

 

V najnovejšem članku na njihovem blogu si preberite o njihovem raziskovanju, sodelovanju, predlogih, dokumentih itd.

 

Ob tej priložnosti bi se radi zahvalili vsem prostovoljcem zakonodajne delovne skupine za njihov vložen napor in trud pri oblikovanju VTISovih izhodišč in končnega dokumenta: Tim Weber, Boštjan Vihar, Jaka Kragelj, Neža Vadnjal, Marina Klemenčič, Nejc Stopnisek, Vesna Makovšek, Žiga Malek, Anža Švara, Aja Ropret Homar ter Sara Drvarič Talian (Kemijski inštitut) in Tea Romih (Mlada akademija, Kemijski Inštitut). Hvala vam !

 

Vse interesente lepo vabijo, da se pridružijo delovni skupini. Za dodatne informacije se obrnite nanje preko maila: info@drustvovtis.si  

Logo vtis. Simbol kompasa- ob straneh črke V T I S

Svetovni dan čebel v Društvu Slovencev Triglav Banja Luka

Z veseljem objavljamo prispevek, ki so ga pripravili v Društvu Slovencev RS “Triglav” Banja Luka. V soboto, 20. 5. 2023, smo v društvu obeležili svetovni dan čebel. Mlajši otroci so pod vodstvom Lenke Debeljak Perušić in Oksane Lunić pripravili za zajtrk zdrav…

Pestro dogajanje pri dopolnilnem pouku slovenščine v Berlinu

Slovenski otroci v Berlinu so bili v zadnjih dveh tednih deležni bogatega obšolskega dogajanja, ki ga je zanje organizirala učiteljica dopolnilnega pouka slovenščine v Berlinu, Magdalena Novak. V petek, 28. aprila, je v prostorih slovenskega veleposlaništva v Berlinu potekalo srečanje s…

Predstavitev Slovenije šolarjem iz vsega sveta

V mesecu marcu sta Združenje prijateljev Slovenije na Nizozemskem in Dopolnilni pouk slovenščine na Nizozemskem pripravila in sodelovala na dveh dogodkih promocije slovenskega jezika, literature in kulture. V soboto, 18. marca 2023 smo s slovensko stojnico sodelovali na mednarodnem festivalu, ki…

Materinski dan v Švici

Učenci dopolnilnega pouka slovenščine v Švici z učiteljem Rajkom Tekalcem so v mesecu maju ustvarjali za svoje mame, 14. maja so v Švici namreč praznovali materinski dan.   Izdelali so jim rdeča srca iz kartona in nanje napisali nekaj o…

Nova generacija štipendistov ASEF

Ameriško-slovenska izobraževalna fundacija (ASEF) je izbrala novo generacijo štipendistov v okviru štipendijskega programa Obisk Slovenije. Dvanajst izjemnih posameznikov slovenskega rodu po vsem svetu je bilo izbranih na podlagi njihovih izjemnih akademskih dosežkov, strasti do raziskovanja in želje po vzpostavitvi dolgotrajnih…

Tematske karte slovenskih zemljepisnih imen v zamejstvu

Pri Rafaelovi družbi so letošnjo pomlad izšli zemljevidi, ki prikazujejo slovenska zemljepisna imena v zamejskih krajih Avstrije, Italije in Madžarske. Gre za dve lični in pregledni karti, ki sta zloženi v etuiju. Prva karta ima na eni strani Avstrijo od Šmohorja…

Ponudba poletnih tečajev slovenščine 2023

Poletni meseci so tik pred vrati in morda ste razmišljali, da bi vi ali vaši otroci kakšno uro več namenili učenju slovenskega jezika. Na enem mestu smo zbrali različne ponudbe poletnih šol in tečajev tako na spletu kot tudi v…

Slovenska umetnostno-znanstvena pobuda je na simpoziju SCI_ART prevzela Ottawo

V današnjem hitro spreminjajočem se svetu se umetnost in znanost vedno bolj prepletata, pri čemer obe področji na nešteto načinov vplivata in se navdihujeta. V tem kontekstu je Veleposlaništvo Slovenije v Ottawi v sodelovanju z Veleposlaništvom Nemčije ter ob vsebinski…

Vabilo v Pišece za mlade – ¨Od Maksa do faksa¨

Prihajaš na študij v Slovenijo? Lahko prideš že septembra (ali po dogovoru) in se v zidanici privajaš na študentsko življenje z drugimi mladimi Slovenci iz različnih držav. Društvo Pleteršnikova domačija Pišece v sodelovanju z domačo UNESCO-vo OŠ Maksa Pleteršnika Pišece ob…

Urad Vlade Republike Slovenije za Slovence v zamejstvu in po svetu
Erjavčeva 15
1000 Ljubljana

tel: +386 1 230 80 00
fax: +386 1 230 80 17

E-pošta: urad.slovenci@gov.si

2020 © Vse pravice pridržane.