Da bo kroženje znanja med Slovenijo in svetom učinkovito tudi na akademskem nivoju, je nujno, da slovenski znanstveno-raziskovalni prostor postane mednarodno odprt in privlačen tako za slovenske akademike, ki se želijo vrniti, kot tudi za tuje strokovnjake, ki tukaj iščejo nove priložnosti za karierni razvoj in delo.
V Društvu VTIS so na pobudo Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport sodelovali pri oblikovanju načelnih usmeritev, ki jih je Svet za znanost in tehnologijo potrdil tudi v končni verziji strategije RISS 2030. Predvsem so pomagali z opredelitvijo izzivov, s katerimi se srečujejo raziskovalci in raziskovalke na poti iz tujine v Slovenijo (in obratno), ter konkretnimi predlogi rešitev ter prenosom dobrih praks.
V najnovejšem članku na njihovem blogu si preberite o njihovem raziskovanju, sodelovanju, predlogih, dokumentih itd.
Ob tej priložnosti bi se radi zahvalili vsem prostovoljcem zakonodajne delovne skupine za njihov vložen napor in trud pri oblikovanju VTISovih izhodišč in končnega dokumenta: Tim Weber, Boštjan Vihar, Jaka Kragelj, Neža Vadnjal, Marina Klemenčič, Nejc Stopnisek, Vesna Makovšek, Žiga Malek, Anža Švara, Aja Ropret Homar ter Sara Drvarič Talian (Kemijski inštitut) in Tea Romih (Mlada akademija, Kemijski Inštitut). Hvala vam !
Vse interesente lepo vabijo, da se pridružijo delovni skupini. Za dodatne informacije se obrnite nanje preko maila: info@drustvovtis.si
Urad Vlade Republike Slovenije za Slovence v zamejstvu in po svetu
Erjavčeva 15
1000 Ljubljana
tel: +386 1 230 80 00
fax: +386 1 230 80 17
E-pošta: urad.slovenci@gov.si
2020 © Vse pravice pridržane.