Podrobnosti dogodka
Lepo vabljeni na letošnjo izvedbo prireditve Koroška poje, ki bo v nedeljo, 9. marca 2025, ob 16. uri v Domu glasbe v Celovcu. Z osrednjim koncertom Koroška
Podrobnosti dogodka
Lepo vabljeni na letošnjo izvedbo prireditve Koroška poje, ki bo v nedeljo, 9. marca 2025, ob 16. uri v Domu glasbe v Celovcu.
Z osrednjim koncertom Koroška poje Krščanska kulturna zveza vnaša v koroško kulturno sceno nove pristope in nove vsebine. Koncert, ki združuje poslušalce in nastopajoče iz Koroške, Slovenije in Italije, vsako leto z novimi elementi skuša pritegniti in navdušiti občinstvo. Življanja ples je geslo letošnjega koncerta, ki na osnovi ljudskih pesmi in motivov prikaže človeka od rojstva do izbranih viškov življenja.
V 80. letu po koncu druge svetovne vojne in vrnitve pregnanih slovenskih družin na svoje domove tudi motivi odhajanja, vračanja in praznovanja zaživijo v posebni luči. Življenje ni vedno veselo, se pa zavrti plesu podobno, ki v sebi združuje vesele in manj vesele trenutke.
Tako bo letošnjo Koroška poje s svojimi prispevki bogatila plesna šola Kunauer, ki bo ob nastopih zborov in skupin s plesom poudarila izpovedi zapetih pesmi. Celotno dogajanja pa bo izpopolnil Tonč Feinig trio s svojo izrazito glasbo.
Pridite, zapojte in zaplešite!
Več
Čas
9. marec, 2025 16:00(GMT+01:00)
Lokacija
Dom glasbe v Celovcu
Organizator
Krščanska kulturna zveza
kuchling@kkz.at0043 463 516243-12